Regulamin

1. Co znajdziesz na tej stronie?

Wraz ze wzrostem wiedzy i zakresem świadczonych przez firmę orbisbit usług, postanowiliśmy stworzyć i opublikować materiały, które mogą okazać się pomocne podczas nauki zawodu programisty, czy doskonalenia swoich umiejętności z zakresu tworzenia systemów internetowych i aplikacji mobilnych. Prezentowana tutaj wiedza pochodzi z kilkuletniego doświadczenia w tworzeniu oprogramowania webowego. Większość z prezentowanych informacji ociera się o stronę backendu i architektury, lecz znajdziesz tu także informacje z innych dziedzin IT. Jeśli szukasz materiałów do celów dydaktycznych, mieszczących się w wyżej przedstawionym zakresie to jesteś w odpowiednim miejscu.

2. Co możesz zrobić z zawartymi tu treściami?

Wszystkie informacje w obrębie strony blog.orbisbit.com są darmowe do celów dydaktycznych. Możesz więc korzystać z nich np. jako wskazówek podczas tworzenia oprogramowania czy przygotowywania się do rozmów kwalifikacyjnych. Nie bierzemy jednak żadnej odpowiedzialności za publikowane materiały oraz nie dajemy gwarancji poprawności. Nie pozwalamy na kopiowanie treści bez podania źródła (linku do strony blog.orbisbit.com). Jeśli chcesz sparafrazować jakąś część tej strony, to prosimy o zamieszczenie linku do oryginalnego fragmentu.

3. Widzę błąd / mam sugestię zmiany

Jeżeli jakakolwiek z opublikowanych treści posiada błąd merytoryczny, składniowy czy też językowy, prosimy o zgłoszenie takiego faktu poprzez wiadomość email na adres blog@orbisbit.com. W przypadku sugestii zmiany, bądź propozycji poruszenia jakiegoś tematu, również należy użyć wspomnianej metody kontaktu. Wszelkie zaproponowane poprawki staramy się nanosić jak najszybciej, jednak z uwagi na małą ilość czasu, wiadomość zwrotna lub poprawka mogą zostać wprowadzone dopiero po kilku dniach. Zastrzegamy sobie prawo jedynie do zmian, które uważamy za słuszne.

4. Dostępność materiałów i powstawanie nowych treści

Nie dajemy żadnej gwarancji, że strona blog.orbisbit.com będzie działała w sposób nieprzerwany. Możemy wyłączać i włączać dostępność pewnych części serwisu, a także całkowicie usunąć je z użytku. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby dostępne materiały były rzetelne i aktualne. Powstawanie nowych treści uzależnione jest od czasu, chęci i dostępnego do poruszenia tematu.

5. Skąd pochodzą zdjęcia i obrazki?

Wszystkie używane przez nas zdjęcia i obrazki wyróżniające pochodzą z serwisów: pixabay oraz undraw.co. Zostały one publicznie udostępnione do użytku.

6. Jakie obowiązki ciążą na użytkowniku?

Przed dołączeniem do newslettera, napisaniem komentarza, prosimy o zapoznanie się z postanowieniami polityki prywatności. Zachęcamy do zachowania kultury w sekcji komentarzy i zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających nasze standardy. 

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie.

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022r.

Polecane artykuły
 • CQRS – Command Query Responsibility Segregation

  Command Query Responsibility Segregation czyli CQRS. Jest to wzorzec projektowy, który rozdziela zadania odczytu i zapisu do osobnych modeli. Sprawdź ten wpis, aby dowiedzieć się kiedy i jak z niego skorzystać.

  Zobacz wpis

 • GRASP – kolejny zbiór zasad Clean Code do zapamiętania

  Pewnie większość z Was słyszała o zasadach SOLID. Są one bardzo rozpowszechnione i dosyć często stosowane, ale czy słyszeliście o GRASP? General Responsibility Assignment Software Patterns, to kolejna dawka zasad czystego kodu do zapamiętania.

  Zobacz wpis

 • Wzorzec strategia (strategy pattern)

  Jeżeli masz dość if-ologii w swoim kodzie, to konieczne sprawdź czym jest czynnościowy wzorzec projektowy strategia. Pozwala on mądrze obsługiwać różne scenariusze w procesie i jednocześnie być fancy pod względem zasad SOLID.

  Zobacz wpis